07.09.2019 - 14.09.2019 | Muzeum Brněnska

Dny evropského dědictví v Muzeu Brněnska

Dny evropského dědictví každoročně v měsíci září otevírají veřejnosti brány nejzajímavějších památek, budov, objektů a prostor, včetně těch, které jsou jinak zčásti nebo zcela nepřístupné. Letos se konají v termínu od soboty 7. září do neděle 15. září. Ke Dnům evropského dědictví připravily speciální akce všechny pobočky Muzea Brněnska!

Vila Löw-Beer v Brně
7. 9. 2019 Procházka po vilové kolonii Černá Pole v Brně
Poznejte historii nejstarší vilové kolonie v Brně. Při procházce po okolí Löw-Beerovy vily se seznámíte se stavebníky zdejších rodinných domů a jejich architekty. V Černých Polích nestojí jen vila Tugendhat, ale řada dalších pozoruhodných domů! Součástí je i návštěva schodišťové haly vily Löw-Beer.
Začátek v 10.00 a 14.00.

Muzeum ve Šlapanicích
7. 9. 2019 Pátrání v domě číslo 18
Pátrejte v Muzeu ve Šlapanicích! Děti budou poznávat tajemná zákoutí budovy muzea a její historii. Pro dospělé připravujeme komentovanou procházku, která představí nejzajímavější případy šlapanických četníků.
Začátek:
Pátrací hra "Tajemství domu číslo 18" průběžně od 14.00 do 17.30.
Komentovaná procházka "Po stopách zločinu ve Šlapanicích" začíná v budově muzea v 15.00 a 16.30.

Podhorácké muzeum
7. 9. 2019 Klášterní sady a hospodářské budovy v areálu Porta coeli
Odpoledne věnované hospodářským objektům kláštera včetně klášterních sadů a jejich postupnému oživování: komentované prohlídky starých klášterních sadů, lisování ovocných moštů s ochutnávkou, výklad o hospodářských aktivitách cisterciáckých klášterů a prohlídky nově otevřeného Klášterního pivovaru Porta Coeli.
Začátek ve 14.00, konec v 17.00.

Památník Mohyla míru
14. 9. 2019 Den evropského dědictví v Památníku Mohyla míru
Celodenní program pro dospělé i děti zahrnuje čtení napoleonské pohádky s hledáním pokladu, komentované prohlídky výstavy o Josefu Fantovi a panoramatické prohlídky slavkovského bojiště.
Začátek v 10.00, konec v 17.00.

Památník písemnictví na Moravě
14. 9. 2019 Rajhradské středověké skriptorium – workshop
Poznejte poklady rajhradské rukopisné sbírky, zahrnující více než sto středověkých knih. Mezi nimi se nachází též rukopis z 10. století, který je druhou nejstarší knihou na Moravě! Seznamte se s výrobou středověkých rukopisů a vyzkoušejte si psaní středověkého písma a malování iniciál.
Začátek v 10.00 a 14.00.

Muzeum v Ivančicích
14. 9. 2019 Poznej Alfonse Muchu!
Komentovaná procházka s aktivitami je určená rodinám s dětmi. Ukážeme si budovy, které hrály význam v životě ivančického rodáka Alfonse Muchy. Na děti tu čekají hry, zábavné aktivity a snad i malá odměna. Poznejte nejvýznamnějšího českého secesního malíře zábavnou a netradiční formou!
Začátek v 14.00, 15.00 a 16.00.

Více informací o projektu Dny evropského dědictví najdete ZDE.